Статті

Чи потрібно міняти димохідну алюмінєву гофру від колонки, котла на товщу оцинковку чи нержавійку?

Є ДБН(державні будівельні норми) В.2.5-20:2018 "Газопостачання" і є ПБСГ Затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015р.#285. і вони один на одного мають посилання.

 Для нас Пічників-Інспекторів основний закон це ПБСГ(Правила безпеки систем газопостачання) Додатком яких є затведжена форма Акту на 27 пунктів які ми маємо заповнити. 

 П.5, 6, 7, 8, 9 стосується Димовідвідної труби але серед них немає ні слова про Товщину стінки ДВТ ? 

Потрібно вказати інформацію про Стан не більше.

Тому я вважаю і рекомендую якщо ДВТ в плачевному, незадовільному стані(прогнила, прогоріла, дирява, розгерметизована інше) ми відмічаємо Не задовільний стан і цей п.9 у Висновку вказуємо як причину непридатності до подальшої експлуатації

Якщо ж з ДВТ все гаразд все чітко, щільно підєднано, не прогоріла, не прогнила, дир немає і навіть якщо вона виготовлена з алюмінієвої гофри, всерівно пишемо Стан Задовільний.

P.S. 

Хоча, газовщики 10років тому назад самі рекомендували і ставили гофри, тепер ходять кажуть знімайте міняйте на товстіші труби Закон помінявся. 

Можливо дійсно змінилися норми, можливо не знали, що прогорають(ненадійний матеріал), але люди в шоці від цих змін... Зараз все швидко змінюється...

Як писав у своїй відомій книзі Джон Брендон українець із Закарпаття (Іван Густи) "Меняйся или умри"

Матеріал дійсно ненадійний! З часом потребує заміни. Угарний газ небезпечний