Вызов мастера
Днепр, Одесса, Полтава, Черкассы

Статьи

Як доглядати димові канали та який правильний спосіб очищення використовувати?
Як підтримувати якісний догляд димових каналів та який правильний спосіб очищення використовувати?

Навіть найякіснішим димовим каналам періодично потрібна чистка. Така вимога вказана в усіх інструкцях і нормах. Дотримання умов є запорукою безпеки використання твердопаливних опалювальних пристоїв. Внутрішня частина стінок димоходу з часом вкривається шаром сажі та бруду. З цього розуміємо, що це легко займисті речовини, тому через деякий період використовування димовідводного каналу стає вкрай небезпечним. Забитий сажею димохід - одна з найчастіших причин пожежі в приміщенні.

 

Кваліфіковані працівники використовують різноманітні методи очищення та видалення відкладень у димохідніх трубах :

 

СТАНДАРТНИЙ метод очищеннячистка_димоходу_1

Представляє видалення накопичених відходів у димарях за допомогою конструкції - йоржа та вантажу. Також цей метод передбачає очистку стінок димоходу за допомогою жорстких дротяних щіток, що виготовлені за розміром димовідводу. Також за допомогою потужного пилососу з відмінними фільтрами для камінів відбувається очистка від попадання сажі та креозоту в приміщення.

Переваги: 

  • Значну частину роботи можна виконати самостійно.
  • Є найбільш екологічним методом.

Недоліки: не є доречним при високій кількості скупчення забруднення.

чистка_димоходу_2

МЕХАНІЧНИЙ метод очищення

Даний спосіб виконується за допомогою спеціальних щіток. Напевно кожен бачив у мультфільмах трубочистів, що користуються щітками, завдяки яким відбувається очистка. Навіть зараз використовується фактично той самий метод, єдине, замість ручних щіток стали використовувати дротові щітки, пластикові ручки та спеціальні ланцюги, що обертаються з високою швидкістю електродвигуном. Таке очищення достатньо задовільно видаляє залишки твердих креозотних і глазурних відкладень. Однак на сьогоднішній день частіше димарі з цегли заміняють стальними трубами, які достатньо швидко стають непридатними при очищенні грубими щітками.

  До числа переваг очистки цим методом можна віднести:

  • Дешевість. Необхідно лише раз купити хорошу щітку,  що прослужить вам не один рік. Але цей варіант залишається актуальним у разі самостійного очищення.
  • Швидкість. Буквально пару годин - і ваш димар буде цілковито чистим!

Недоліки: нерідко цей спосіб може бути неможливим, через велику кількість вигинів димоходу.

 

ХІМІЧНИЙ метод очищення

Чистити труби димоходу за допомогою спеціальних хімічних добавок у паливо або використовуючи спеціальна деревина для чистки димоходу можна, не володіючи спеціальним обладнанням або навичками. Хімічний засіб для чищення димоходу є добавкою до палива, яка в період горіння виділяє активні речовини, що руйнують сажу і виводять її назовні через той же димар. Також існують хімікати призначені для щоденного розпилення у вогонь.

Найголовніше, що потрібно знати про використання хімічного методу чистки димоходу, це те, що цей спосіб скоріше профілактичний. Тобто до нього треба вдаватися періодично. Якщо ваш димар забився настільки сильно, що тяга дуже погана, то цей метод вам швидше за все не підійде.

Серед переваг можна виділити:

Профілактика. Можливість використання у профілактичних цілях. В цьому випадку буде проводитись регулярна чистка каналу.

Недоліки: ефективність. Відносно невисока ефективність, в запущених випадках.

 

ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНА очистка

Ще один спосіб, при використанні якого також можна очистити димовий канал.

          Особливості такої очистки:

  1. Цей метод є дуже небезпечним, так як доводиться працювати при високій температурі.
  2. Підходить для дуже сильних забруднень (коли канали не прочищали декілька років).  

Для очищення необхідно приготувати осинові дрова. Їх кладуть у піч та підпалюють. Коли вогонь охопить всі дрова відкривають заслінки, щоб спровокувати прогорання печі. Таким способом буде спричинений продув пічки гарячим димом.

Цей метод вважають дійсним тільки для міцних типів печей. Якщо ваша піч стара, після такої очистки можуть утворюватись тріщини, що є небезпечним.

Переваги: підходить для надзвичайно забруднених випадків.

Недоліки: є небезпечним способ очищення, при виборі цього виду очищення, що не є належним для вашого виду забруднення, можливі побічні ефекти та наслідки.

 

Для чого ж взагалі проводити очищення?

Існує всього декілька причин для видалення відкладень в димохідній трубі:

  • Для забезпечення правильної тяги в пристрої.
  • Для запобігання пожеж в димовій трубі.
  • Для зменшення та усунення запаху димоходу.
  • Для відсторонення засмічення, яке може призвести до попадання небезпечного окису вуглецю.
  • Для усунення пошкодження внутрішньої частини димовідводу.
  • Для підвищення ефективності процесу горіння.

 

Як же зменшити накопичення відкладень в димових трубах? Які дії запровадити?

Багато відповідальних користувачів отоплювальних приборів, особливо на дровах, обов‘язково замислювались, як же зробити так щоб сажа і смола не забивали димохід та засмічували його як можна менше. Для цього слугують основні правила правильної експлуатації отоплюючих пристроїв:

➀ Зменшити появи конденсату в трубі. Для цього димохід на вулиці потрібно утеплити і бруд буде накопичуватись в помітно меншій кількості.

➁ Якщо отоплюючий апарат на твердому топливі, то не рекомендується використовувати смолянисті породи дрів, такі як сосна чи ялина.

➂ Регулярно використовувати хімічні засоби для профілактики утворення сажі.

➃ Не викоритовувати в якості палива сміття, відходи чи пластик.

➄ Використовувати тверде паливо з вологістю нижчою за 20%. Зазвичай це дрова , що просушені на вулиці чи під накриттям протягом 2-3 місяців. Також передчасному забрудненню запобігають якісні дрова (бажано березові).

 

Як часто потрібно проводити очищення?

Навіть, якщо ви належите до власників сучасних висококласних котлів, що здатні ефективно та економно витрачати топливо, ви всеодно повинні проводити чистку димаря 2 рази на рік. Власники камінів повинні це робити кожні 3 місяці. Ці правила стосуються користувчів як цегляних димарів так і тих у кого канал з нержавіючої сталі. 

Ознайомившись з цією статтею, кожен власник приватного будинку, де є отоплюючий устрій, особливо на дровах, знає, як часто проводити очистку, яка періодичність перевірки каналів та як найкраще провести процедуру очищення пристрою.

 

 

Укрспецпроектсервис

Подождите!

Получите гарантированную скидку 5% на любые услуги за подписку на наш Instagram и Facebook!