Виклик майстра
Дніпро, Одеса, Полтава, Черкаси

Статті

Чи потрібно міняти димохідну алюмінєву гофру від колонки, котла на товщу оцинковку чи нержавійку?
Чи потрібно міняти димохідну алюмінєву гофру від колонки, котла на товщу оцинковку чи нержавійку?

Є ДБН(державні будівельні норми) В.2.5-20:2018 "Газопостачання" і є ПБСГ Затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015р.#285. і вони один на одного мають посилання.

 Для нас Пічників-Інспекторів основний закон це ПБСГ(Правила безпеки систем газопостачання) Додатком яких є затведжена форма Акту на 27 пунктів які ми маємо заповнити. 

 П.5, 6, 7, 8, 9 стосується Димовідвідної труби але серед них немає ні слова про Товщину стінки ДВТ ? 

Потрібно вказати інформацію про Стан не більше.

Тому я вважаю і рекомендую якщо ДВТ в плачевному, незадовільному стані(прогнила, прогоріла, дирява, розгерметизована інше) ми відмічаємо Не задовільний стан і цей п.9 у Висновку вказуємо як причину непридатності до подальшої експлуатації

Якщо ж з ДВТ все гаразд все чітко, щільно підєднано, не прогоріла, не прогнила, дир немає і навіть якщо вона виготовлена з алюмінієвої гофри, всерівно пишемо Стан Задовільний.

P.S. 

Хоча, газовщики 10років тому назад самі рекомендували і ставили гофри, тепер ходять кажуть знімайте міняйте на товстіші труби Закон помінявся. 

Можливо дійсно змінилися норми, можливо не знали, що прогорають(ненадійний матеріал), але люди в шоці від цих змін... Зараз все швидко змінюється...

Як писав у своїй відомій книзі Джон Брендон українець із Закарпаття (Іван Густи) "Меняйся или умри"

Матеріал дійсно ненадійний! З часом потребує заміни. Угарний газ небезпечний