Виклик майстра
Дніпро, Одеса, Полтава, Черкаси

Як почистити димохідну трубу від сажі?

Як почистити димохідну трубу від сажі?
Как почистить дымоходную трубу от сажи?

Труба димоходу, яка обов'язково присутня в будинках з пічним опаленням або камінами, вимагає ретельного догляду та спеціальних очисних процедур. Чим частіше використовується димар за призначенням, тим частіше необхідно проводити чистку всієї системи. Щоб зрозуміти, чи потрібно чистити димар, необхідно перевірити кількість сажі, але загалом це рекомендується робити один раз на рік-півтора.

Незалежно від того, хто чистить димарі, головне завдання – не запустити процес і вчасно провести заходи, що очищають. В іншому випадку, в приватному будинку або камінному залі може з'являтися неприємний запах, який, крім іншого, шкідливий для здоров'я людини. Головними ознаками великого забруднення системи є дим темного кольору та зміна тяги.

 

 

Чим шкідлива сажа?

Сажа – продукт горіння дров в опалювальному приладі. З теплим повітряним потоком вона піднімається нагору і осідає на стінках димоходу. Вона входить до категорії небезпечних частинок для легких людини, і може стати причиною таких проблем:

  • тривале вдихання сажі може негативно вплинути на дихальні органи людини та спровокувати виникнення тяжких захворювань;
  • шар нагару може призвести до погіршення тяги, через що дрова погано горять і виробляють ще більше сажі;
  • товстий шар нагару прискорює зношування цегляної кладки.

 

Також якщо нехтувати чисткою димоходу, то нагар поступово накопичуватиметься на стінках труби і може виникнути ймовірність займання і як наслідок – пожежа. Список можна продовжувати довго, ясно одне – сажа шкідлива для людини та опалювального приладу. Тому важливо своєчасно проводити профілактичне чищення димоходу від нагару.

Як зменшити забруднення димоходу?

Деякі матеріали містять більше смол та інших речовин, що утворюють сажу. Наприклад, хвойні породи, береза та деревина з підвищеним вмістом олії. Найкраще використовувати тверді та листяні породи деревини, наприклад дуб, горіх, яблуня тощо.

Не використовуйте вологі дрова – при горінні утворюються водяні пари, які виробляють сажу.
Збільшуйте температуру на початку розпалювання дров. Велика кількість сажі виділяється спочатку горіння дров, через недостатню температуру, леткі речовини згоряють не повністю.

Як прибрати сажу з димаря та отримати гарний ефект?

Перш ніж чистити трубу димоходу, важливо зрозуміти, наскільки сильно забруднена система виведення диму та які ресурси є в наявності. Методи очищення можуть бути різними, залежно від наведених вище факторів:

  • Механічний метод має на увазі використання спеціального металевого йоржика, який необхідно вводити в глибину димоходу та круговими рухами видаляти присутній наліт.
  • Хімічний метод дозволяє позбавитися сажі та смоли за допомогою спеціальних засобів, які додаються в топку в процесі горіння і розм'якшують наліт на стінках димоходу.
  • Комплексний метод практикується у разі особливо серйозного забруднення. Так як прочистити димар від сажі в запущеному варіанті досить складно, то спочатку необхідно провести заходи щодо хімічного очищення, а потім допомогти сажі відійти від стінок димоходу за допомогою спеціального йоржика. Також, у деяких випадках, може знадобитися спеціальне ядро ​​для чищення димоходу, якщо прохід димової системи став абсолютно непрохідним.

 

Кожен спосіб має свої особливості. Наприклад, металевий йорж ефективний спосіб боротьби з сажею, що накопичилася, в цегляному димарі. Однак, металевий димар він може пошкодити своєю твердою щетиною, тут краще підійде пластиковий йорж. Діаметр йоржа повинен дорівнювати діаметру димоходу або ж на 1-2 см більше, щоб щетинки могли чіплятися за забруднення і не прослизати.

Особливості способів очищення

Є два способи чищення щіткою: через дах або через приміщення. На даху йорж прив'язується до мотузка з вантажем і опускається в трубу. Для чищення через приміщення знадобиться комплект гнучких палиць з різьбленням, які формують довгу жердину, до якої кріпиться йорж. З його допомогою можна очистити трубу по всій довжині.

Хімічні засоби бувають у вигляді гранул, брусків чи рідини. Видаляти нагар у такий спосіб набагато простіше. Речовину необхідно додати в закладку, підпалити і почекати, поки вся сажа не відшарується.

Оскільки прочистити димохід від смоли набагато складніше, ніж підтримувати його відносної чистоти, фахівці рекомендують застосовувати профілактичні заходи. Серед них: періодичне використання хімічних складів у процесі горіння або додавання до продуктів горіння картопляних шкірок, кам'яної солі, дров із берези чи осики.

Для контролю якості очищення наша компанія використовує портативні відеокамери з підсвічуванням. За допомогою цієї технології ви зможете особисто оцінити якість обслуговування та детально розглянути на відео окремі ділянки димоходу.

Тепер Ви знаєте, як часто чистять димар та основні методи позбавлення від сажі. Якщо вас цікавить професійне чищення – звертайтеся до компанії «Укрспецпроектсервіс», швидко та якісно прочистимо найскладніші забруднення вашого димаря.