Виклик майстра
Дніпро, Одеса, Полтава, Черкаси

Статті

Організація вентиляції у санвузлі
Организация вентиляции в санузле

Відсутність повноцінної вентиляції в санвузлі сприяє підвищенню вологості, що негативно позначається на предметах побуту, встановленої техніки, а також самопочутті оточуючих. До того ж, на перший план виходить боротьба із неприємними запахами.

Існує два види витяжних систем, що використовуються для санвузла: механічна та природна вентиляція. У приватному будинку організувати природну вентиляцію санвузла набагато простіше, у квартирах її ефективність буде набагато нижче. Також, при встановленні пластикових конструкцій у будинку, збільшується герметичність та збереження тепла, але при цьому природна вентиляція зводиться до мінімального. Для цього встановлюють механічну систему.

Дуже важливо правильно встановити вентиляцію туалету і провести підготовчі роботи: вибрати місцезнаходження витяжки, яке має розташовуватися у верхньому кутку навпроти дверей. До обраного місця необхідно провести проводку, крім вентприладів, що працюють на батарейках. Після цього можна виконувати монтаж вентиляції. Для установки вентиляції в будь-яких приміщеннях, звертайтеся до досвідчених фахівців компанії «Укрспецпроектсервіс».

Як вибрати обладнання для вентиляції саузла

В ідеальному варіанті вентиляція в туалеті повинна бути забезпечена окремим обладнанням. Це пов'язано з специфічними особливостями цього приміщення. Інтенсивність повітрообмінного процесу має відповідати затвердженим нормам – не менше ніж 30 м3/година.

З метою економії, вентиляція в санвузлі приватного будинку може бути приєднана до лампочки освітлення в туалеті, і тоді вентилятор буде включатися в найнеобхідніший час. Вентиляція вуличного туалету, у свою чергу, відбувається змішаним способом – природним та механічним.

Добре, якщо для різних приміщень санвузла встановлені окремі вентилятори. Але. якщо туалет і ванна все-таки з'єднані вентилятором, необхідно потурбуватися про спеціальний клапан, який не допустить переміщення повітряних потоків з одного приміщення в інше. Крім цього, варто оцінити рівень забруднення повітропроводу і вибрати найбільш підходящий варіант у розрізі можливої ​​потужності.

У процесі установки вентиляційної системи в туалет варто пам'ятати, що вона працює від електрики, тому їй варто визначити місце в приміщенні подалі від джерел води. Також рекомендується до вентилятора підключити датчик вологості, щоб у момент перетину заданого порогу цього показника вентилятор починав працювати як осушувач повітря.

Після того, як вентилятор встановлений, необхідно чітко дотримуватися правил експлуатації. На лопатях будь-якої вентиляційної системи з часом збирається велика кількість пилу та бруду. У цьому випадку необхідно провести очисні роботи, щоб не допустити зупинення механізму. Також варто час від часу проводити профілактику, перевіряючи справність вентилятора та його загальний стан.