Виклик майстра

Статті

Помилки установки димоходів
Ошибки установки дымоходов
В процесі установки димоходу, важливо враховувати навіть дрібні деталі, щоб конструкція працювала максимально довго і без збоїв. Помилки монтажу димоходу можуть спровокувати некоректну роботу димоходу, що призведе до задимлення приміщення або навіть до пожежі. У цьому випадку доведеться витратити досить багато тимчасових і людських ресурсів на відновлення функціональності або на нову споруду димоходів.
 
Щоб знати, як правильно зробити димар, потрібно пам'ятати, що часто причиною проблем є їхня власна конструкція, а саме – некоректна висота труби. Це може стосуватися як усієї довжини труби, так і її частини, що височіє над дахом.

 

Наслідки помилок монтажу

1. Перекидання тяги через вплив вітрових мас. В цьому випадку, з'являються завихрення повітряного потоку, які задувають димові гази назад, всередину димоходу. Щоб уникнути подібної ситуації, варто залишати висоту димоходу не менше 50 см над дахом, скатною основою, парапетом, якщо до них не більше 1,5 метрів.
 
Укрспецпроектсервис

Укрспецпроектсервіс

У процесі установки димоходу важливо враховувати навіть найдрібніші деталі, щоб конструкція працювала максимально довго і без збоїв. Помилки монтажу димоходу можуть спровокувати некоректну роботу димоходу, що призведе до задимлення приміщення або навіть до пожежі. У цьому випадку доведеться витратити досить багато тимчасових і людських ресурсів на відновлення функціональності або на нову споруду димоходів. Щоб знати, як правильно зробити димар, потрібно пам'ятати, що часто причиною проблем є їхня власна конструкція, а саме – некоректна висота труби. Це може стосуватися як усієї довжини труби, так і її частини, що височіє над дахом. Наслідки помилок монтажу 1. Перекидання тяги через вплив вітрових мас. В цьому випадку, з'являються завихрення повітряного потоку, які задувають димові гази назад, всередину димоходу. Щоб уникнути подібної ситуації, варто залишати висоту димоходу не менше 50 см над дахом, скатною основою, парапетом, якщо до них не більше 1,5 метрів. 2. Розрідження у димарі. Щоб уникнути цього явища, необхідно залишати відстань 5-5,5 метрів від колосника до крайнього зрізу труби. Особливості конструкції Перетин димаря теж відіграє важливу роль у правильному функціонуванні конструкції. Коректно розрахована площа перерізу має відповідати потужності генератора тепла. У випадках з низькотемпературними котлами рекомендується використовувати спеціальні електричні димососи, які мають вигляд вентилятора та встановлюються на верхній точці димоходу. Пристрій димаря має передбачати хороше внутрішнє утеплення, помилки в цьому сегменті роботи можуть викликати швидке охолодження димових газів. Зазвичай, ця проблема виникає взимку під час великих морозів. Вирішенням питання може бути оперативне утеплення конструкції хоча б на невеликій ділянці труби. У конструкції димоходу також повинна бути коректно прокладена несуча вісь. Це означає, що навіть незначні відхилення від об'єктивної вертикалі димоходу можуть викликати спотворення в його роботі. І нарешті, щоб уникнути виникнення небезпечних пожежних ситуацій, необхідно проконтролювати, щоб оголовок димової труби був оснащений іскроуловлювачем. Це допоможе виключити можливість загоряння покрівлі під час роботи димоходу і допоможе зрозуміти, як зробити димар безпечним.

Помилки установки димоходів

Ошибки установки дымоходов

 
2. Розрідження у димарі. Щоб уникнути цього явища, необхідно залишати відстань 5-5,5 метрів від колосника до крайнього зрізу труби.

Особливості конструкції

Перетин димоходу теж відіграє важливу роль у правильному функціонуванні конструкції. Коректно розрахована площа перерізу має відповідати потужності генератора тепла. У випадках із низькотемпературними котлами, рекомендується використовувати спеціальні електричні димососи, які мають вигляд вентилятора та встановлюються на верхній точці димоходу.
Пристрій димоходу має передбачати хороше внутрішнє утеплення, помилки в цьому сегменті роботи можуть викликати швидке охолодження димових газів. Зазвичай, ця проблема виникає взимку під час великих морозів. Вирішенням питання може бути оперативне утеплення конструкції хоча б на невеликій ділянці труби. У конструкції димоходу також повинна бути коректно прокладена несуча вісь. Це означає, що навіть незначні відхилення від об'єктивної вертикалі димоходу можуть викликати спотворення в його роботі.
 
І нарешті, щоб уникнути виникнення небезпечних пожежних ситуацій, необхідно проконтролювати, щоб оголовок димової труби був оснащений іскроуловлювачем. Це допоможе виключити можливість загоряння покрівлі під час роботи димоходу і допоможе зрозуміти, як зробити димар безпечним.