Монтаж вентиляції на складі - необхідна та найвідповідальніша процедура, тому вона проводиться з урахуванням всіх характерних рис приміщення, а саме: його площі, кількості стелажів та задіяної для обслуговування техніки. Вентиляція складських приміщень, на відміну від його опалення, здійснюється безперервно, незалежно від пори року та погодних умов.
Особливості вентиляції складу: головні завдання
В основному дана конструкція призначена для наступних цілей:
досягнення однорідності повітряних потоків по всій площі, та забезпечення однакової температури по всій висоті будівлі;
здійснення регулювання заданих параметрів обміну повітряних мас, які необхідні для зберігання різних промислових чи продовольчих товарів;
контролю над необхідним рівнем вологості у просторі.
Ефективною та доцільною, з економічної точки зору, є припливно-витяжна вентиляція складу, з корисною функцією рекуперації тепла. Її дія полягає в подачі зовнішнього свіжого і одночасному видаленні вже відпрацьованого повітря.
Встановлення вентиляції складу
Роботи з її монтажу починаються з установки повітроводів та трубопровідних магістралей. Далі виконується безпосереднє складання самого нагнітального обладнання, а також допоміжних установок. Перед тим, як витяжна система почне своє функціонування, спочатку проводять її синхронізацію з головною системою управління. При цьому проводиться налаштування основних параметрів виконавчих механізмів, для їх подальшої роботи в автоматичному або ручному режимах.
Вентиляції складів вимагають складання чіткого виробничого графіка здійснення їх технічного обслуговування, підтримки стабільної і справної роботи всіх її модулів і механізмів.