Норми повітрообміну в приміщенні залежать від його типу та призначення. Для приміщень побутового та промислового призначення з різною кількістю людей потрібна різна кратність вентиляції. Крім того, на повітрообмін у приміщенні впливає тип обладнання, що використовується, а саме продуктивність вентилятора, перетин вентиляційної системи та її протяжність, використання систем рециркуляції, припливно-витяжної вентиляції та рекуперації, наявність систем кондиціювання.
Як розрахувати вентиляцію приміщення
Для того, щоб забезпечити нормальний обмін повітря в приміщенні та правильно встановити вентиляцію , потрібно розрахувати повітрообмін протягом години. Визначення повітрообміну може виконуватися декількома способами, один із яких побудований на кратності. Розрахунок повітрообміну в приміщенні на основі кратності Виконується на основі спеціальних таблиць для різних типів приміщень, складених на основі раніше проведених досліджень.
Кратність повітрообміну у приміщеннях – не єдиний спосіб розрахунку. Також для розрахунку може використовуватися нормативна кількість повітря для однієї людини в конкретному типі приміщення. У цьому випадку враховуються не лише норми кратності повітрообміну, а й вимоги щодо оптимальної кількості повітря для людини на виробництві, у громадських та житлових місцях.
Важливо розуміти, що вибираючи кратність обміну повітря і виконуючи розрахунки з наступним вибором обладнання, необхідно враховувати, як саме проводитиметься процес повітрообміну. Від цього залежить тип обраного обладнання. Розрахунок кратності повітрообміну дає загальний обсяг необхідного повітря. А далі все залежить від техніки, що використовується. Наприклад, для прямого викиду повітряних мас через стінку за допомогою осьового вентилятора або використання системи на основі розгалужених повітроводів та встановлених в них канальних вентиляторів вимагає різного обладнання з різною продуктивністю. Головне, щоб обране обладнання забезпечувало надходження необхідної кількості повітря.
Крім того, при виконанні точних розрахунків необхідно враховувати такі важливі параметри, як діаметр повітроводу та втрати в тиску на погонному метрі. Втрати тиску у вентиляційному каналі обов'язково повинні враховуватись при точному виборі обладнання. Якщо цього не робити, може вийти так, що в систему будуть встановлені вентиляційні прилади з меншою продуктивністю, ніж потрібно.
Тому при розрахунку вентиляційних систем важливо враховувати всі фактори, щоб вентиляційна система забезпечувала необхідну продуктивність, витяжки працювали як належить, а в приміщення постійно надходила необхідна кількість повітря для нормального життя та роботи.
Укрспецпроектсервіс
Норми повітрообміну в приміщенні залежать від його типу та призначення. Для приміщень побутового та промислового призначення з різною кількістю людей потрібна різна кратність вентиляції. Крім того, на повітрообмін у приміщенні впливає тип обладнання, що використовується, а саме продуктивність вентилятора, перетин вентиляційної системи та її протяжність, використання систем рециркуляції, припливно-витяжної вентиляції та рекуперації, наявність систем кондиціювання. Як розрахувати вентиляцію приміщення Щоб забезпечити нормальний обмін повітря в приміщенні і правильно встановити вентиляцію, потрібно розрахувати повітрообмін протягом години. Визначення повітрообміну може виконуватися декількома способами, один із яких побудований на кратності. Розрахунок повітрообміну в приміщенні на основі кратності виконується на основі спеціальних таблиць для різних типів приміщень, складених на основі раніше проведених досліджень. На основі отриманих значень з огляду на норми вентиляції приміщень вибирають оптимальне вентиляційне обладнання, що забезпечує необхідний рівень повітрообміну. Кратність повітрообміну у приміщеннях – не єдиний спосіб розрахунку. Також для розрахунку може використовуватись нормативна кількість повітря для однієї людини у конкретному типі приміщення. У цьому випадку враховуються не лише норми кратності повітрообміну, а й вимоги щодо оптимальної кількості повітря для людини на виробництві, у громадських та житлових місцях. Важливо розуміти, що вибираючи кратність обміну повітря і виконуючи розрахунки з наступним вибором обладнання, необхідно враховувати, як саме проводитиметься процес повітрообміну. Від цього залежить тип обраного обладнання. Розрахунок кратності повітрообміну дає загальний обсяг необхідного повітря. А далі все залежить від техніки, що використовується. Наприклад, для прямого викиду повітряних мас через стінку за допомогою осьового вентилятора або використання системи на основі розгалужених повітроводів та встановлених в них канальних вентиляторів вимагає різного обладнання з різною продуктивністю. Головне, щоб обране обладнання забезпечувало надходження необхідної кількості повітря. Крім того, при виконанні точних розрахунків необхідно враховувати такі важливі параметри, як діаметр повітропроводу та втрати тиску на погонному метрі. Втрати тиску у вентиляційному каналі обов'язково повинні враховуватись при точному виборі обладнання. Якщо цього не робити, може вийти так, що в систему будуть встановлені вентиляційні прилади з меншою продуктивністю, ніж потрібно. Тому при розрахунку вентиляційних систем важливо враховувати всі фактори, щоб вентиляційна система забезпечувала необхідну продуктивність, витяжки працювали як належить, а в приміщення постійно надходила необхідна кількість повітря для нормального життя та роботи.