Виклик майстра

Статті

Вибір системи вентиляції
Выбор системы вентиляции

Система вентиляції та кондиціонування забезпечує регульований потік свіжого повітря, температурний режим, здоровий мікроклімат у приміщенні, а також комфортні умови для роботи та відпочинку. До вибору обладнання для вентиляції та кондиціонування варто підійти серйозно, адже від нього залежить, чи буде комфортним проведення часу вдома або в офісі.

Для проектування системи, що забезпечує постачання до будівлі чистого та свіжого повітря, підрядник обчислює ряд параметрів: продуктивність обладнання, тиск вентилятора, швидкість потоку, потужність калорифера, допустимий рівень шуму та ін. Результати обчислень у майбутньому необхідні правильної установки устаткування. Для прискорення процесу розрахунку при підборі вентиляції бажано підготувати інформацію про приміщення.

Збір інформації перед початком робіт

1. Будь-яка проектна документація додому, план будівлі допоможуть продумати вдале розміщення конструкцій з урахуванням комунікацій: електричних дротів, труб опалення та водопостачання.

2. Відомості про тип стелі, готовність встановити фальшблоки дозволять питання розміщення розподільників повітря.

3.Проста замальовка розміщення меблів у кімнатах підкаже грамотно розставити елементи обладнання.

4.Важливо враховувати вентиляційні шахти для розрахунку необхідної потужності кондиціонування.

5.Стан і тип вікон у будівлі, природний газообмін відіграє роль при підготовці розрахунку кратності повітрообміну.

6. Опалювальні елементи: батареї, радіатори, камін – всі вони важливі при підборі адекватного режиму повітрообмему, оскільки завдання, що виконуються при вентилюванні та кондиціонуванні, входить регулювання температури мікроклімату приміщення.

7.Товщина стін важлива для вибору інструменту, яким буде вироблено буріння отворів під вентиляцію.

8.Для якої кількості людей встановлюється обладнання для очищення повітря – це також важливе питання, тому що для дому та офісу потрібні пристрої кондиціювання різних типів.

Це головна інформація, що дозволяє відповісти на запитання «як вибрати вентиляцію із правильними параметрами?» та «як встановити вентиляцію?». Є ще деякі складніші деталі, що стосуються особливостей монтажу конструкцій, але їх розробка відбувається лише після первинного збору інформації та підготовки основи проекту. Це перший крок на шляху до чистого та свіжого повітря.