Виклик майстра

Статті

Як і навіщо утеплювати димарі
Как и зачем утеплять системы обогрева

Димовідвід – це важлива складова будь-якої системи обігріву будівлі, і щоб забезпечити його довготривале використання та покращити властивості, необхідною умовою є її утеплення.

Зазвичай їх роблять із цегли та металу, найбільш міцних матеріалів, але при тривалій експлуатації відбувається розпад та розшарування обшивки. Так як жар від газового котла нагріває повітря і на виході тепле повітря конденсується, внаслідок чого конденсат створює умови для розпаду обшивки.

Як утеплити металеву димохідну трубу

Для металевих варіантів зазвичай застосовується базальтова вата, також можливе утеплення димоходу мінеральною ватою. Для цього формуються дві довгасті споруди з невеликим зазором між ними, його полотно заповнюють утеплювачем. Головне, щоб кожен компонент був щільно зчеплений із попереднім.

Подібна технологія дозволяє утеплити сталеву трубу димоходу, доповненням може бути базальтове волокно, що намотується на неї, незалежно від її форми та структури.

Чим утеплити трубу димоходу з нержавіючої сталі? Як і для всіх видів сталі, для нержавіючої підійде волокнистий матеріал, скловолокно або скловата. Спосіб полягає в намотуванні спеціальних «сендвічів», пристосування із дротяної сітки та вати, або додавши ще одну частину нержавіючої сталі для покращення міцності.

Як утеплити димохід з азбестової труби та цегли

Азбест популярний елемент у теплових спорудах, для поліпшення його властивостей використовують залізо, з мінерально-ватним наповнювачем. Створюються круглі залізні кожухи, проміжки яких заповнені утеплювачем, потім вони повинні перебувати в азбестовому перекритті, щільно прилягаючи до поверхні.

Цегляні споруди ретельно чистяться, після, зі спеціальних планок, створюється решетування, закріпивши її, потрібно заповнити все утеплювачем з волокнистих матеріалів. Існує технологія утеплення цегляного димоходу пінопластом, де решетування має кілька додаткових деталей, часто він поєднується зі скловолокном.

 

Теплоізоляція пічної труби

Теплоізоляція пічних металевих труб побудована на двох основних виробничих методах:

  • Використання «сендвічів» із волокна;
  • Використання утеплювальних розчинів.

 

Якщо розчин наносити із зовнішньої частини одним або двома шарами, теплоізоляція димоходу скловатою або із застосуванням спеціальних сендвічів, виконується зовні, закріплюючи все дротом.