Виклик майстра
Дніпро, Одеса, Полтава, Черкаси

Статті

Як побудувати димохід для твердопаливного котла
Как построить дымоход для твердотопливного котла

Котельне опалення сучасного будинку, дачі або іншого житла передбачає наявність труб, як важливого елемента всієї теплової системи. Як побудувати димохід для твердопаливного котла із цегли? Таке завдання реально реалізувати самому, маючи певні навички та знання щодо креслення, будівництва та проектування.

Орієнтуючись на принципи зведення та створення простих труб для самостійного використання в холодний сезон, можна спорудити досить міцну та довговічну споруду, яка матиме властивості заводської варіації.

Який димохід кращий

Сьогодні є різні теплові системи таких типів: металеві, цегляні, керамічні, скляні. Найкраще підійдуть перший і другий тип конструкцій, завдяки своїй довговічності, відносній простоті та варіативності. Пристрій димоходу для котла варіюється в залежності від особливостей споруди, при цьому всі конструкції мають дві основні частини: усередині та зовні житлової будівлі. При цьому зовнішній димохід із цегли для твердопаливного котла будується з використанням спеціальних сумішей, враховуючи нахил житла.

Як правильно зробити димохід із цегли для котла на твердому паливі.

Споруда відводить будівлі починається з розрахунків відповідно до співвідношення в таблиці: потужності, діаметра та висоти. Далі необхідно підготувати клінкер, цемент, розчини та намітити несучу частину агрегату. За принципом кладки з перев'язкою та висотою не менше 30 см, можна будувати будівництво.

Патрубок необхідно з'єднати з перехідником та встановити кріплення, при створенні переходів використовується спеціальний циліндр. Усі стики мають бути посилені дротом і ретельно загорнуті сумішшю.

Цегляний димар твердопаливного котла може виходити як зі стіни, так і мати вертикальний напрямок. Зазвичай він підходить для багатоповерхових будинків чи металосайдингу. Звичайно, правильний димар для твердопаливного котла повинен поєднувати кілька матеріалів і бути утеплений.

Чим утеплити димохід твердопаливного котла?

При будівництві слід відразу подумати про утеплення або теплоізоляцію труби. Для цього можна використовувати скловату та інші волокнисті матеріали. Додатковим елементом може бути сталь, з якої можна зробити утеплювач.

Популярним способом утеплення та ізоляції є димар з нержавіючої сталі для твердопаливного котла, коли основна частина, по якій йде дим - сталева, а зовнішня - цегляна. Це дозволяє довгостроково експлуатувати пристрій, сконструювавши найбільш оптимальний варіант для свого будинку та надати йому декоративного та стильного зовнішнього вигляду.